Sağlık Merkezleri

Sağlık merkezleri ve hastanelerde tesis içi havalandırma hayati önem taşımasının yanı sıra tesis içi temiz havanın sıhhi ve istikrarlı olması bir o kadar önemlidir. Niva Hava Perdeleri; toz, duman, egzoz, haşere ve diğer zararlı maddelerin dışarıdan girişine engel olarak bu amaca hizmet vermektedir.

Sağlık Kurumu ve Hastanelerde Niva Hava Perdesi Uygulaması

Sağlık merkezleri ve hastanelerde, tesis içi havalandırmanın hayati önem taşımasının yanı sıra tesis içi temiz havanın sıhhi ve istikrarlı olması bir o kadar önemlidir. Niva Hava Perdeleri; toz, duman, egzoz, haşere ve diğer zararlı maddelerin dışarıdan girişine engel olarak bu amaca hizmet vermektedir.

Giriş kapılarına yerleştirilen hava perdeleri iç ortam sıcaklığını dış hava koşullarından izole eder. Enerji tasarrufunu sağlar.

Karşılama ve bekleme alanlarında ziyaretçi ve personelin sağlığına, konforuna katkıda bulunur.

İlk yardım ekipleri ile hastaların sıkça kullandığı acil kapı girişlerinde ambulans ve diğer araç egzozunun içeri girmesini önler.

Triyaj ve kayıt alanını temiz ve konforlu tutar.

 

BMS Sisteminin Hastanelerde Kullanımı;

Birden fazla hava perdesi kullanılan sağlık kurumlarında Bina Otomasyon Sitemi sayesinde hava perdelerinin tümü veya gruplar halinde tek bir sistem üzerinden kontrol edilebilmektedir. Bu sayede hava perdelerinin açılış-kapanış saatleri, ısı veya hava hızı kademesi merkezi sistem üzerinden ayarlanabilmektedir.