Terminaller

Gün içerisinde yüzlerce yolcu/ziyaretçi kabul eden havaalanı, otobüs terminalleri ile tren istasyonları yolcuların konfor ve sağlığını düşünmek zorundadır. Yoğun insan sirkülasyonu nedeniyle sıkça açılan veya tüm gün açık kalan kapılar, dış ortam havası ile iç ortam havasının birbirine karışmasına sebep olur.

Terminallerde Niva Hava Perdesi Kullanımı

Gün içerisinde yüzlerce yolcu/ziyaretçi kabul eden havaalanı, otobüs terminalleri ile tren istasyonları yolcuların konfor ve sağlığını düşünmek zorundadır. Yoğun insan sirkülasyonu nedeniyle sıkça açılan veya tüm gün açık kalan kapılar, dış ortam havası ile iç ortam havasının birbirine karışmasına sebep olur. Bu durum yoğun egzoz, duman, koku ve zararlı partiküllerin, istenmeyen sıcak yada soğuk havanın iç ortama girmesine yol açar. Niva Hava Perdeleri görünmez ve etkili perdeleme sağlayarak iç ortam havasının izole edilmesine yardım eder, yolcu ve personellere sağlıklı ve konforlu bir ortam sunar.

Çalışan ve müşteriler için kaliteli ve sağlıklı havanın sağlanabilmesinde havalandırma sistemleri büyük önem taşır. Yatırımı ve kullanımı oldukça maliyetli havalandırma sistemleri açık kalan kapılar ile istenilen sıcaklığı ve kaliteyi yitirir. Niva Hava Perdeleri bu kaybı en aza indirerek enerji tasarrufu sağlar.

BMS Sisteminin Terminallerde Kullanımı;

Birden fazla hava perdesi kullanılan terminallerde Bina Otomasyon Sitemi sayesinde hava perdelerinin tümü veya gruplar halinde tek bir sistem üzerinden kontrol edilebilmektedir. Bu sayede hava perdelerinin açılış-kapanış saatleri, ısı veya hava hızı kademesi merkezi sistem üzerinden ayarlanabilmektedir.