Hava Perdeleri

https://nivahavaperdeleri.com/wp-content/uploads/2022/03/TERMINAL-1280x640.jpg

Gün içerisinde yüzlerce yolcu/ziyaretçi kabul eden havaalanı, otobüs terminalleri ile tren istasyonları yolcuların konfor ve sağlığını düşünmek zorundadır. Yoğun insan sirkülasyonu nedeniyle sıkça açılan veya tüm gün açık kalan kapılar, dış ortam havası ile iç ortam havasının birbirine karışmasına sebep olur.

https://nivahavaperdeleri.com/wp-content/uploads/2020/10/1-LIFE-1280x640.jpg

Sağlık merkezleri ve hastanelerde tesis içi havalandırma hayati önem taşımasının yanı sıra tesis içi temiz havanın sıhhi ve istikrarlı olması bir o kadar önemlidir. Niva Hava Perdeleri; toz, duman, egzoz, haşere ve diğer zararlı maddelerin dışarıdan girişine engel olarak bu amaca hizmet vermektedir.

https://nivahavaperdeleri.com/wp-content/uploads/2020/10/OKUL-1-1280x640.jpg

Üniversite, lise, dershane, anaokulu benzeri eğitim ve öğrenim görülen kurumlarda öğrenci ve öğretmenler için iç ortam hava kalitesi ve sıcaklığını stabil tutmak oldukça önemlidir. Niva hava perdeleri, spor salonu, kantin, kütüphane ve diğer tüm okul girişlerinde görünmez hava bariyeri yaratarak özellikle ortam ısısının koruması açısından kalıcı çözümler sağlar.

https://nivahavaperdeleri.com/wp-content/uploads/2020/09/3-ANKASTRE.jpg

Alışveriş merkezleri ve mağazalar gibi kalabalık iç mekânlarda insan sağlığını korumak ve konforunu sağlamak amacıyla iklimlendirme ve havalandırma sistemlerini doğru yapılandırmak oldukça önemlidir. Niva Hava Perdeleri ise bu kaliteli ve konforlu havanın sürekliliğinin sağlanmasında etkili çözümler sunar.

https://nivahavaperdeleri.com/wp-content/uploads/2020/09/Resmi-Kurumlar-1280x640.jpg

Devlet ve halk arasında köprü görevini gören Resmi Kurumlar, onlarca çalışanı ile gün içerisinde yüzlerce ziyaretçi ağırlarlar. Yoğun insan sirkülasyonun olduğu bu alanlarda iç ortam ısısını korumak ve temiz hava sürekliğini sağlamak oldukça önemlidir. Bu amaçla iklimlendirme sistemleri özenle seçilir ve kurulur.

https://nivahavaperdeleri.com/wp-content/uploads/2020/09/5-Endustriyel-1280x640.jpg

Fabrikalarda ve depolarda sipariş kabul, sevkiyat ve bu tip yüksek kapılarda forklift ve araç giriş çıkışları için geniş çıkışları için geniş ve yüksek kapılara ihtiyaç duyulur. Genelde seksiyonel, sarmal ve katlanır kapılar tercih edilirken bu geçiş alanı tesis iç ortamını dış hava sıcak farkına, duman, egzoz, haşere ve kuş gibi etkenlere karşı savunmasız bırakır.

https://nivahavaperdeleri.com/wp-content/uploads/2020/08/SOGUK-HAVA-DEPOSU-1280x640.jpg

Soğuk hava depoları ve dondurucu odalarında ortam sıcaklığını muhafaza etmek maliyet açısından oldukça önemlidir. Ortam havasını istenilen sıcaklıkta sabit tutmak amacıyla kapılar kapalı tutulmaya veya plastik şeritler kullanılmaya çalışılsa da giriş çıkışın sık olduğu yerlerde verimli sonuçlar alınamaz

https://nivahavaperdeleri.com/wp-content/uploads/2020/07/restorant-1280x640.png

Restoran, kafe, pastaneler gibi insanların keyifli vakit geçirmek adına toplandığı alanlarda müşteri memnuniyetini sağlamak verilen hizmet kadar sağlanan konforlu ortama da bağlıdır.